Obrzucono jajkami pomnik Jana Pawła II w Pile. "Za takich trzeba się modlić o nawrócenie"

Polska

Zanieczyszczenia na pomniku św. Jana Pawła II w Pile (Wielkopolska) zauważono we wtorek ok. godz. 17. Posłanka PiS składała wówczas pod pomnikiem papieża na pl. Zwycięstwa wiązankę kwiatów. "Przykre, ale za takich trzeba się modlić o nawrócenie" - skomentowała incydent pilska parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny.

Mieszkaniec Piły poinformował o sprawie starostę pilskiego Eligiusza Komorowskiego, a ten zawiadomił o zajściu policję.

 

Policjanci dokonali oględzin z góry


Miejsce zostało zabezpieczone przez policjantów, którzy strzegli dostępu do pomnika. Po godz. 20 na miejsce przyjechali strażacy z drabiną. Dzięki nim policjanci mogli dokonać oględzin pomnika z góry.

 

W pobliżu znajduje się kamera miejskiego monitoringu, ale nie wiadomo, czy coś zarejestrowała - jest to kamera obrotowa i w momencie dewastacji pomnika mogła być skierowana w inną stronę.


Policja we wtorek nie udzielała jakichkolwiek informacji na temat całego zdarzenia.

 

40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża

 

Obrzucenie pomnika jajkami skomentowała na Facebooku pilska parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny. Zwrócono uwagę, że choć we wtorek przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, to nie uniknięto niemiłego incydentu. "Przykre, ale za takich trzeba się modlić o nawrócenie" - skomentowano. 

 

 

 

grz/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie