Sprawa chłopca potrąconego przez kolumnę prezydenta będzie umorzona

Polska
Sprawa chłopca potrąconego przez kolumnę prezydenta będzie umorzona
Polsat News

Jeszcze w poniedziałek zostanie umorzona sprawa chłopca potrąconego w Oświęcimiu przez radiowóz z kolumny prezydenta RP - podała prokuratura rejonowa w Oświęcimiu. Z opinii biegłego wynika, że dziecko nie doznało żadnych obrażeń ciała.

- Z opinii biegłego wynika, że pokrzywdzony nie doznał obrażeń ciała. Doszło jedynie do naruszenia jego nietykalności cielesnej. (…) Prokuratura zajmuje się przestępstwami. Skoro nie wystąpiły jego znamiona, wówczas nie zajmujemy się sprawą - wyjaśnił zastępca prokuratora rejonowego w Oświęcimiu Mariusz Słomka.

 

Prokuratura poinformowała, że decyzja o umorzeniu postępowania wydana zostanie przez prokuratora jeszcze w poniedziałek.

 

Opiekunom dziecka przysługuje zażalenie

 

Prokurator dodał, że na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa opiekunom dziecka przysługuje zażalenie. Mają na to siedem dni od momentu doręczenia decyzji.

 

- Dopiero po upływie tego terminu i uprawomocnieniu postanowienia będziemy mogli mówić o zakończeniu sprawy - dodał prokurator Słomka.

 

Śledczy powiedział, że do prokuratury wpłynęły w poniedziałek z policji wszystkie zgromadzone materiały dowodowe. Wśród nich znalazła się m.in. opinia biegłego, z której jednoznacznie wynika, że dziecko nie ma obrażeń ciała.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 16:20, gdy jadąca powoli kolumna prezydencka z radiowozami na czele podjeżdżała do przejścia dla pieszych. Kierowca trzeciego z kolei radiowozu zatrzymał się, bo zauważył przy przejściu chłopca na hulajnodze. Przepuścił go.

 

Chłopiec wbiegł i uderzył w nadkole

 

- Kiedy dziecko przeszło, policjant powoli ruszył. Wówczas wbiegł drugi chłopiec, który wpadł na samochód. Uderzył w prawe nadkole i upadł - relacjonowała rzeczniczka oświęcimskiej policji Małgorzata Jurecka.

 

Dziecku natychmiast udzielili pomocy ratownicy z karetki jadącej w kolumnie. Wyszedł do niego także prezydent Andrzej Duda. Nadjechało oświęcimskie pogotowie, które zabrało chłopca do szpitala. Po zbadaniu przez lekarzy dziecko wraz z rodzicami po kilkudziesięciu minutach wróciło do domu. Miało zasinione, prawdopodobnie w wyniku uderzenia o krawężnik, udo.

 

Andrzej Duda w czwartek odwiedził Oświęcim. Przed miejscowym centrum kultury spotkał się z mieszkańcami. Wieczorem, przed wyjazdem, prezydent odwiedził poszkodowanego chłopca w domu.

 

las/  PAP

las/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze