Do Orlenu zamówiono 76 tys. butelek wina, zostało 16 tys. Spółka sprawdza, co się z nimi stało

Biznes
Do Orlenu zamówiono 76 tys. butelek wina, zostało 16 tys. Spółka sprawdza, co się z nimi stało
Pixabay.com/Quadronet_Webdesign

Audyt w Orlenie wykazał zamówienie sprzed kilku lat na 76 tys. butelek wina z Francji, Hiszpanii i Włoch za ponad pół miliona złotych. Okazało się jednak, że po dwóch latach od ostatniej dostawy w magazynie zostało 16 tys. sztuk - podał "Super Express". Władze spółki sprawdzają kto i po co zamówił takie ilości alkoholu i co się stało z niemal 60 tys. butelek.

Ostatnie dostawy alkoholu do Płocka miały dotrzeć w 2016 r. Jak podał "SE", łączna wartość alkoholu, zamówionego przez poprzednie władze spółki, to 597 723 zł. W sierpniu tego roku audytorzy znaleźli w magazynie 16 tys. butelek.


Importem win zajmowała się m.in. należąca do Orlenu spółka Srebrna Catering. Jak jednak wyjaśniła rzecznik PKN Orlen Joanna Zakrzewska, "spółka Orlen Administracja, ani należąca do niej spółka Srebrna Catering, nie zajmuje się obecnie ani importem win, ani ich sprzedażą".


- Trwają czynności sprawdzające. Ich zadaniem jest ustalenie, w jakim celu była prowadzona działalność związana z zakupami win i ich dystrybucją na tak znaczącą skalę - dodała w rozmowie z "Super Expressem".

 

se.pl

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze