Wałęsa: nierespektowanie wyroku Trybunału UE może przywrócić kontrole Polaków na granicach

Polska
Wałęsa: nierespektowanie wyroku Trybunału UE może przywrócić kontrole Polaków na granicach
Polsat News

"Skoro Polska nie respektuje europejskiego (prawa - red.) (...), to UE też nie musi respektować polskiego prawa, co może spowodować np. zawieszenie Traktatu z Schengen i przywrócenie kontroli Polaków na granicach" - napisał na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa. Skomentował tak poniedziałkową decyzję Komisji Europejskiej o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE skargi przeciw Polsce.

Unijni komisarze podjęli w poniedziałek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE skargi przeciwko Polsce w związku z zapisami ustawy o Sądzie Najwyższym - poinformowała w poniedziałek Komisja Europejska. KE wystąpiła o rozpatrzenie sprawy przez sędziów w Luksemburgu w trybie przyspieszonym.

 

Komisja chce też, by Trybunał wydał tymczasową decyzję zabezpieczającą (tzw. środki tymczasowe, jak było to np. w przypadku wycinki w Puszczy Białowieskiej), aby do czasu wydania ostatecznego orzeczenia niektóre przepisy ustawy o Sądzie Najwyższym pozostały zawieszone.  

 

"Ale co to Kaczyńskiego obchodzi"

 

Według Lecha Wałęsy nierespektowanie wyroku Trybunału może doprowadzić do zawieszenia Traktatu z Schengen i przywrócenia kontroli Polaków na granicach.

 

 

"KE skierowała sprawe Polski do TSUE. Nie respektowanie wyroku Trybunału przez rzad PIS wprowadzi anarchię bo skoro Polska nie respektuje europejskiego przeanalizować do którego zobowiązała sie podpisanymi Traktatami to UE tez nie musi respektować polskiego prawa co moze spowodować np zawieszenie Traktatu z Schengen i przywrócenie kontroli Polaków na granicach" - napisał Wałęsa (pisownia oryginalna).

 

"Ale co to Kaczyńskiego obchodzi w jego wojnie z Unią Europejską kosztem zwykłego Obywatela" - podsumował były prezydent.

 

polsatnews.pl

mr/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze