Schetyna: w sobotę zainaugurujemy kampanię wyborczą Koalicji Obywatelskiej do samorządu

Polska
Schetyna: w sobotę zainaugurujemy kampanię wyborczą Koalicji Obywatelskiej do samorządu
PAP/Darek Delmanowicz

- W najbliższą sobotę podczas konwencji wyborczej w Warszawie Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej zainauguruje kampanię wyborczą do samorządu - zapowiedział lider PO Grzegorz Schetyna w środę w Krynicy-Zdroju. W sobotę zaprezentowane ma zostać m.in. hasło wyborcze koalicji.

Schetyna, wraz z liderką Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer wzięli w środę udział w jednym z paneli XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, który był poświęcony sytuacji politycznej przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. - Mówiliśmy o tym, co udało się nam wspólnie zrobić, jako Koalicji Obywatelskiej, jakie mamy plany w najbliższym czasie - powiedział szef PO na konferencji prasowej.

 

Przypomniał, że na sobotę rano zaplanowana jest w Warszawie pierwsza wspólna konwencja wyborcza Platformy i Nowoczesnej, która zainauguruje kampanię Koalicji Obywatelskiej przed jesiennymi wyborami samorządowymi. - Przedstawimy "sześciopak", sześć głównych punktów, które będą takimi "kamieniami milowymi" i w tej kampanii samorządowej, ale także w tym, co na pewno będziemy wprowadzać po wyborach parlamentarnych - zapowiedział lider PO.

 

Koalicja Obywatelska zaprezentuje też w sobotę środowiska, których przedstawiciele znajdą się na jej listach wyborczych. - Zależy nam na tym, żeby mieć pewność, że to, co budujemy, musi być oparte na zasadach zaufania, otwartości, ale też wielkiej odpowiedzialności. Warto zrobić wszystko, żeby z wyborów na wybory, z kampanii na kampanię ta obywatelska, demokratyczna, proeuropejska reprezentacja była coraz silniejsza - podkreślił Schetyna.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze