"Tak »dobrze« w Policji jeszcze nie było!!!". Związkowcy ujawniają pismo Komendanta Głównego Policji

Polska
"Tak »dobrze« w Policji jeszcze nie było!!!". Związkowcy ujawniają pismo Komendanta Głównego Policji
Polsat News

Policyjni związkowcy ujawnili pismo Komendanta Głównego Policji insp. Jarosława Szymczyka do komendantów wojewódzkich, w którym obliguje ich do wstrzymania realizacji wydatków z paragrafu 3070 - są to m.in. dodatki mieszkaniowe i dopłaty do urlopu. Związkowcy skomentowali to krótko: "Tak »dobrze« w Policji jeszcze nie było!!!".

"Mając na uwadze konieczność niezwłocznego zabezpieczenia pilnych płatności oraz uwzględniając wysoki stopień zaangażowania wszystkich wydatków polecam począwszy od 16 sierpnia 2018 r. wstrzymać realizację wszelkich wydatków w §3070 - Wydatki osobowe naliczane do uposażeń wypłacanych funkcjonariuszom do czasu otrzymania na ten cel dodatkowych środków z budżetu państwa" - napisał gen. insp. Jarosław Szymczyk w piśmie, które we wtorek zostało wysłane do komendantów wojewódzkich.

 

Wiceszef MSWiA poprosił premiera o pieniądze

 

Komendant przyznał w piśmie, że wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, który odpowiada za służby, wystąpił do premiera Mateusza Morawickiego z pismem o zwiększenie budżetu policji.

 

 

 

Związkowy nie zostawiają suchej nitki na przełożonych. "Komendant Główny Policji po raz kolejny sięga do kieszeni policjantów i rozpaczliwie ratuje niedoszacowany budżet Policji. Co można powiedzieć o budżecie, w którym zaczyna brakować pieniędzy już w połowie roku i jak się dziwić policjantom, którzy postanowili się temu sprzeciwić w ramach protestu?" - skomentowali pismo na stronie Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

 

"I co można pomyśleć o rządzących, którzy nieustannie przekonują społeczeństwo, że w Policji tak dobrze jeszcze nie było?" - zapytali retorycznie związkowcy na koniec swojego wpisu na Facebooku.

 

Związkowcy protestują od miesiąca

 

Związki zawodowe policjantów od miesiąca prowadzą akcję protestacyjną. W poniedziałek zapowiedziały jej zaostrzenie o elementy strajku włoskiego, polegającego na przesadnie drobiazgowym i skrupulatnym wykonywaniu zadań służbowych i przestrzeganiu wszelkich przepisów, co w konsekwencji spowolni działanie funkcjonariuszy. 

 

Razem z policjantami protestują funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej.

 

Żądają m.in. podwyżek i waloryzacji pensji


Związkowcy domagają się podwyżek o 650 zł i odmrożenia waloryzacji pensji. 12 marca wysłali swoje postulaty do szefów właściwych resortów.

 

Na początku domagali się też powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego, ale z czasem złagodzili swoje oczekiwania i wyrazili gotowość do ustępstw m.in. w sprawie systemu emerytalnego. 

 

polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze