Ukraińcy napadli na kantor. Szybę sforsowali młotami wyburzeniowymi [NAGRANIE]

Polska

Dwaj Ukraińcy w wieku 41 i 43 lat usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyźni w nocy napadli na całodobowy kantor w Żarach (woj. lubuskie). Wtargnęli do środka uzbrojeni w ciężkie młoty wyburzeniowe. Co najmniej kilkanaście razy uderzali nimi w szybę oddzielającą ich od kasjerki i pieniędzy. W końcu udało im się ją przebić i zabrać pieniądze.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 lipca. W poniedziałek lubuska policja opublikowała nagranie z monitoringu, na którym widać moment napadu.


Dwaj zamaskowani napastnicy wbiegli do całodobowego kantoru w Żarach i od razu przystąpili do próby sforsowania szyby dzielącej kasjerkę od klientów.


Po kilkudziesięciu uderzeniach ciężkimi młotami wyburzeniowymi nie udało im się całkowicie rozbić szyby, ale przez powstałą przestrzeń wsunęli się do środka i zabrali znaczną kwotę pieniędzy.


Policję zawiadomił pracownik ochrony, który zareagował na uruchomiony przez pracownicę kantoru alarm.


Policjanci z Żar i Gorzowa Wielkopolskiego utworzyli grupę, która rozpoczęła poszukiwania sprawców napadu. Podejrzewali dwóch obywateli Ukrainy.

 

Próbowali uciec z Polski


Niespełna dobę po napadzie funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Dorohusku zatrzymali mężczyzn, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę polsko-ukraińską, omijając przejście graniczne.


Okazało się, że to 41 i 43-letni obywatele Ukrainy, podejrzewani przez policję o dokonanie napadu w Żarach.


Mężczyźni usłyszeli zarzut związany z rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o 3-miesięcznym aresztowaniu podejrzanych.

 

 

 

polsatnews.pl

prz/ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie