Usiłował zgwałcić dziewczynkę w przedszkolu. Został zatrzymany

Polska
Usiłował zgwałcić dziewczynkę w przedszkolu. Został zatrzymany
Polsat News

Prokuratura Rejonowa w Iławie przedstawiła 26-letniemu mężczyźnie zarzut usiłowania gwałtu na kilkuletniej dziewczynce. Do przestępstwa miało dojść w budynku jednego z przedszkoli w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie).

Jak poinformował w środę prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki, ze wstępnych ustaleń wynika, że na terenie jednego z przedszkoli w Lubawie 26-letni mężczyzna usiłował dokonać gwałtu na kilkulatce.

 

Do przestępstwa doszło w poniedziałek. Mężczyzna wszedł do przedszkolnej szatni, w której przebierają się dzieci. Policja zatrzymała go krótko po tym zdarzeniu, już poza terenem przedszkola.

 

Miał przy sobie narkotyki

 

Prokuratura nie podaje informacji o szczegółach tej sprawy. Prokurator Wierzbicki, nie ujawnił czy prowadzący śledztwo będą sprawdzali również to, czy nadzór nad dziećmi ze strony personelu placówki był właściwy.

 

Przy zatrzymanym znaleziono woreczek foliowy z "suszem barwy zielono-brunatnej". Dlatego - poza zarzutem usiłowania dokonania gwałtu na dziecku - przedstawiono mu też zarzut związany z posiadaniem narkotyków.

 

Był wcześniej karany

 

Mężczyzna nie był wcześniej karany za czyny przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Odpowiadał natomiast przed sądem za przestępstwa przeciwko mieniu.

 

Prawdopodobnie jeszcze w środę iławska prokuratura złoży do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

 

PAP

nro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze