Kaczyński: osoby zatrudnione w państwowych spółkach nie będą kandydować z list PiS do samorządu

Polska

- Osoby, które funkcjonują w spółkach skarbu państwa nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu - poinformował w piątek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Taką decyzję podął Komitet Polityczny PiS. Szef partii poruszał się o kuli.

- Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy, ci którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - powiedział szef PiS w przerwie obrad władz partii.

 

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że szefem sztabu wyborczego w wyborach samorządowych będzie europoseł Tomasz Poręba.

 

Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski ocenił w rozmowie z dziennikarzami po zakończeniu posiedzenia władz PiS, że Poręba to "bardzo dobra" osoba na funkcję szefa sztabu. Dodał, że europoseł sprawdził się już wcześniej na tym stanowisku. Dopytywany czy właśnie ten fakt zadecydował o jego wyborze, Suski odparł: "też".

 

"Będzie to dynamiczna kampania"

 

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki również ocenił, że Poręba to dobry wybór. - Już kiedyś był szefem sztabu wyborczego; myślę że będzie to dynamiczna kampania - powiedział polityk, wychodząc z siedziby PiS.

 

Jak dodał Poręba jest "bardzo sprawny organizacyjnie, pracowity, ofensywny, niekontrowersyjny, dobrze współpracuje z ludźmi, nie zadziera nosa". - Bardzo dobra kandydatura - podsumował Czarnecki.

 

Dopytywany czy podczas posiedzenia ustalono listy do sejmików wojewódzkich odparł: "pracujemy nad tym".

 

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. Kampania wyborcza rozpoczyna się w dniu zarządzenia wyborów.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze