Sąd uchylił zakaz informowania przez Telewizję Polsat i "Wprost" o działalności Małgorzaty Ch.

Polska

Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił zakaz informowania przez Telewizję Polsat i "Wprost" o działalności znanej właścicielki hoteli Małgorzaty Ch. O zakaz publikacji wnioskowała Ch., a sąd okręgowy w listopadzie 2017 r. uznał jej powództwo. Małgorzata Ch. podejrzana jest m.in. o oszustwo przy sprzedaży hotelu, ukrywanie i wyzbywania się majątku w celu udaremniania zaspokojenia roszczeń wierzyciela.

Po serii publikacji o działalności Małgorzaty Ch. i Grzegorza K., znanych zakopiańskich hotelarzy, Ch. wystąpiła z powództwem do sądu o ochronę dóbr osobistych przeciwko Telewizji Polsat  i Agencji Wydawniczo-Reklamowej "Wprost".

 

15 listopada 2017 r. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał powództwo i wydał postanowienie zabezpieczające, na mocy którego obie redakcje nie mogły publikować ustaleń swoich dziennikarskich śledztw dotyczących właścicielki hoteli.

 

Ograniczanie wolności słowa

 

Polsat i "Wprost" złożyły zażalenia na tę decyzję, argumentując m.in.  że  jest to ograniczanie wolności słowa.

 

9 maja na posiedzeniu niejawnym Sąd Apelacyjny oddalił wniosek Małgorzaty Ch. o udzielenie zabezpieczenia w stosunku do Telewizji Polsat i "Wprost".

 

- Decyzja Sądu Apelacyjnego oznacza, że dziennikarze Telewizji Polsat mogą publikować informacje na temat Małgorzaty Ch., których sąd zakazał upowszechniania w listopadzie ubiegłego roku - wyjaśnił mec. Jakub Urbanowicz z Kancelarii Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak.

 

Wydarzenia, polsatnews.pl

dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze