"Casting na agentów 007" we Włoszech. Mieliby informować o pasażerach na gapę

Świat
"Casting na agentów 007" we Włoszech. Mieliby informować o pasażerach na gapę
provincia.bz.it

Zarząd transportu miejskiego w Bolzano na północy Włoch poszukuje wśród pasażerów autobusów osób, które mają powiadamiać o przypadkach jazdy bez biletu i innych nieprawidłowościach, np. zachowaniu kierowców. Nagrodą będą bony towarowe.

Firma transportowa postanowiła zwerbować 50 stałych użytkowników komunikacji miejskiej, którzy mają pomóc przede wszystkim w walce ze zjawiskiem jazdy bez biletu. Ich zadaniem będzie przekazywanie informacji o obecności w autobusach osób, które nie płacą za przejazd.

 

Przy okazji zarząd przedsiębiorstwa autobusowego chce od swoich tajnych współpracowników otrzymywać sygnały o nieprawidłowym stylu jazdy czy opóźnieniach.

 

"Nie szukamy fanatyków"

 

Lokalne włoskie media informują żartobliwie, że w Bolzano zorganizowano "casting na agentów 007".

 

- Szukamy 50 osób z głową na karku, ale nie fanatyków - wyjaśnił szef firmy Mariano Vettori. Zapewnił, że celem tej inicjatywy jest poprawa usług.

 

Strajk związków zawodowych 

 

Pasażerowie informatorzy otrzymają w ramach wdzięczności bony o wartości 150 euro do wydania w miejscowych supermarketach.

 

Działające w firmie związki zawodowe skrytykowały pomysł takiej obywatelskiej pomocy, a na znak protestu zorganizowały strajk.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze