Sondaż: Donald Tusk powinien stanąć na czele zjednoczonej opozycji

Polska
Sondaż: Donald Tusk powinien stanąć na czele zjednoczonej opozycji
Polsat News

Na czele zjednoczonych partii opozycyjnych, które mogłyby rywalizować z Prawem i Sprawiedliwością, powinien stanąć Donald Tusk - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster dla "Super Expressu" i portalu se.pl. Szef Rady Europejskiej uzyskał w badaniu poparcie wynoszące 42 proc.

Drugie miejsce w sondażu zajął prezydent Słupska Robert Biedroń, który ogłosił się niedawno "liderem opozycji". W tej roli widzi go 23 proc. badanych.

 

Schetyna na końcu zestawienia

 

Trzeci w zestawieniu uplasował się Paweł Kukiz z wynikiem 15 proc. Na Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL) oddało głos w sondażu 6 proc. respondentów, a na Katarzynę Lubnauer (Nowoczesna) 4 proc.

 

Na końcu tabeli znalazł się szef PO Grzegorz Schetyna. 2 proc. ankietowanych uznało, że powinien on stanąć na czele opozycji w rywalizacji z PiS.

 

Badanie przeprowadzono w dniach 27-29 kwietnia 2018 r., na próbie 1110 dorosłych Polaków.

 

Tusk kandydatem PO na prezydenta? "Być może"

 

W wywiadzie dla "Newsweeka" Donald Tusk został zapytany, czy bierze pod uwagę głosy nawołujące go do powrotu do krajowej polityki. - Czuję bardzo serdeczną i jednocześnie delikatną presję - odpowiedział. 

 

Z kolei Grzegorz Schetyna na początku kwietnia przyznał, że "być może zaproponuje Tuskowi, aby po zakończeniu jego kadencji szefa Rady Europejskiej został kandydatem PO w wyborach na prezydenta Polski".

 

se.pl

zdr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze