"3 maja, Sejm zamknięty dla obywateli. Panie Kuchciński, powinien się pan spalić ze wstydu!"

Polska
"3 maja, Sejm zamknięty dla obywateli. Panie Kuchciński, powinien się pan spalić ze wstydu!"
Twitter/@Jakub_Stefaniak

"To ma być dobra zmiana?" - napisał na Twitterze rzecznik PSL Jakub Stefaniak zamieszczając zdjęcia ogrodzonego wejścia do Kancelarii Sejmu. PSL zwróciło się w czwartek do marszałka Marka Kuchcińskiego z petycją o zniesienie zakazu wydawania jednorazowych kart wstępu do Sejmu, który ma związek z trwającym protestem opiekunów osób niepełnosprawnych. Według CIS, zakaz ma "charakter chwilowy".

"Zawieszenie wydawania jednorazowych kart wstępu do Sejmu utrudni obywatelom udział w pracach zespołów i komisji sejmowych, będzie miało negatywny wpływ na wizerunek polskiego parlamentaryzmu, a także da poczucie budowania przez władze sztucznej bariery wobec obywateli" - czytamy w petycji PSL. "Wzywamy pana do podjęcia jak najszybszych działań, mających na celu zniesienie sankcji, stosownych wobec obywateli chcących odwiedzić budynki sejmowe" - dodano.

 

Stefaniak w swoim wpisie dodał, że w związku z zamknięciem Sejmu w święto narodowe, marszałek Sejmu powinien "spalić się ze wstydu".

 

Według TOK FM "po raz pierwszy od prawie 10 lat Sejm jest zamknięty dla zwiedzających w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja".

 

Grzegrzółka: staramy się dostosować do potrzeb przebywających w Sejmie

 

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka powiedział, że zmiany zasad wstępu na teren kompleksu sejmowego - wprowadzone przez Straż Marszałkowską i Kancelarię Sejmu - "mają charakter wyłącznie chwilowy".

 

- Sytuacja jest szczególna, co ma wpływ na organizację dostępu na teren kompleksu sejmowego. Jednocześnie staramy się w jak największym stopniu dostosowywać do potrzeb osób od kilkunastu dni przebywających w Sejmie - wskazał Grzegrzółka.

 

Zmiana zasad wstępu na teren kompleksu sejmowego obowiązuje od środy 25 kwietnia. Według Centrum Informacyjnego Sejmu "z przyczyn organizacyjnych i bezpieczeństwa" zawieszone zostało przyznawanie jednorazowych kart wstępu. Dostęp do Sejmu pozostaje możliwy dla posiadaczy stałych i okresowych kart wstępu.

 

Od 18 kwietnia w Sejmie protestują rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych wraz z podopiecznymi.

 

PAP, polsatnews.pl, TOK FM

bas/prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze