Więcej sportu w Telewizji Polsat. Po raz pierwszy w Polsce wszystkie mecze Ligi Mistrzów na żywo

Polska
Więcej sportu w Telewizji Polsat. Po raz pierwszy w Polsce wszystkie mecze Ligi Mistrzów na żywo
Telewizja Polsat

Telewizja Polsat uruchomi dwa całodobowe kanały sportowe premium – Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, dostępne w jakości Super HD i bez reklam, oraz cztery dodatkowe serwisy telewizyjne premium. Przez najbliższe trzy lata będą pokazywane rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Będzie można obejrzeć wszystkie 1029 meczów, 343 w każdym z sezonów.

Liga Mistrzów i Liga Europy w ofercie Polsatu to zarówno nowy nadawca, jak i nowe, atrakcyjniejsze godziny rozgrywania spotkań.

 

Nowe godziny rozgrywania meczów

 

Od sezonu 2018/2019 po raz pierwszy fani Ligi Mistrzów będą mogli zobaczyć więcej spotkań, dzięki nowym godzinom rozgrywania meczów - w dniu meczowym spotkania będą rozgrywane o godzinie 18:55 i 21:00 (dotychczas wszystkie mecze o jednej porze 20:45). Dzięki temu kibice nie będą już mieć dylematu, który z równolegle toczących się meczów obejrzeć, np. czy Realu Madryt z Bayernem Monachium, czy Barcelony z Manchesterem United.

 

Liga Europy będzie pokazywana w czwartki, tak jak dotychczas. Start meczów o godz.: 18:55 i 21:00.

 

Dzięki uruchomieniu nowych kanałów i serwisów premium Telewizja Polsat będzie mogła pokazać wszystkie mecze każdej kolejki Ligi Mistrzów na żywo (8 spotkań na żywo w dniu meczowym, 16 w każdej kolejce fazy grupowej).

 

Liga Mistrzów i Liga Europy w kanałach Polsatu

  • 2 stałe, nowe kanały Polsat Sport Premium i 4 dodatkowe serwisy premium na żywo uruchamiane w terminach rozgrywania meczów, wszystko bez reklam;
  • 1029 meczów przez trzy lata, 343 w każdym sezonów;
  • nowe godziny rozgrywania spotkań w Lidze Mistrzów: sześć o godz. 21:00 i dwa o godz. 18:55;
  • każdy dzień meczowy to ok. 8 godzin dziennie relacji na żywo – studio i mecze;
  • nowa jakość pokazywania rozgrywek - technologia Super HD dostępna we wszystkich dekoderach Cyfrowego Polsatu zapewni lepszą jakość obrazu, oddając więcej szczegółów widocznych na obrazie.

- Nasi widzowie i klienci będą mogli oglądać wszystkie mecze na żywo i będą mogli ich zobaczyć więcej dzięki nowym godzinom rozgrywania meczów - o 18:55 i 21:00. Przygotowaliśmy kompleksową ofertę, każdy będzie mógł obejrzeć mecze w dowolnym czasie i miejscu oraz w sposób dla siebie najwygodniejszy - na platformie satelitarnej Cyfrowy Polsat, w internecie w IPLI czy też na urządzeniach mobilnych w sieci Plus. Dwa nowe kanały w nowej jakości Super HD, dodatkowo cztery serwisy premium z meczami na żywo, część spotkań testowo w 4K - mówi Maciej Stec, członek Zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.

 

Lepsza jakośc obrazu

 

Technologia Super HD, w której będą transmitowane dwa nowe regularne kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, zapewni jeszcze lepszą jakość obrazu - dzięki wprowadzeniu dwukrotnie większej przepływności. Jest to technologia przyjazna dla widzów, gdyż nie wymaga od abonenta wymiany telewizora i dekodera na odbiorniki inne niż HD.

 

Możliwość odbioru nowych kanałów w jakości Super HD będą mieli wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu, którzy posiadają dekodery HD.

 

- Super HD w przeciwieństwie do 4K to standard, do którego już dzisiaj dostęp mają wszyscy użytkownicy naszych dekoderów. Treści w 4K jest jeszcze bardzo mało, a emisja w Super HD nie wymaga wymiany sprzętu w domach. Super HD staje się standardem np. Włoszech i jesteśmy przekonani, że znacznie lepszy obraz docenią również polscy kibice – mówi Dariusz Działkowski, członek Zarządu Telewizji Polsat i członek Zarządu ds. Technicznych Cyfrowego Polsatu.

 

Jakość Super HD wymaga większego pasma, ale zapewnia lepszą jakość obrazu, oddając więcej szczegółów widocznych na obrazie. Dzięki utrzymaniu wysokich parametrów sygnału źródłowego, doborowi parametrów kompresji oraz większemu pasmu transmisji, widz otrzyma jeszcze lepsze parametry obrazu.

 

Gdzie oglądać

 

Grupa Polsat nabyła wyłączne prawa do pokazywania Ligi Mistrzów i Ligi Europy dla wszystkich kanałów dystrybucji - m.in. telewizji, internetu i urządzeń mobilnych. Oznacza to, że nowe rozgrywki piłkarskie będą dostępne zarówno dla abonentów Cyfrowego Polsatu, klientów sieci Plus, jak i użytkowników telewizji internetowej IPLA.

 

Szczegółowe oferty zostaną przedstawione w kolejnych tygodniach.

 

Telewizja Polsat ma wieloletnie doświadczenie w transmisji wydarzeń piłkarskich o najwyższej randze, co na pewno znajdzie odzwierciedlenie także w realizacji technicznej nowych rozgrywek od sezonu 2018/2019. Stacja pokazywała przez wiele lat Ligę Mistrzów - w latach 2001-2006 oraz 2009-2012, a także Ligę Europy w sezonach 2009-2012. Ma też doświadczenie w transmitowaniu najważniejszych imprez piłkarskich reprezentacji narodowych - Mistrzostwa Świata 2002 w Korei i Japonii oraz 2006 w Niemczech.

 

Również Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii oraz Euro 2016 we Francji także można było oglądać na antenach Polsatu.

 

Grupa Polsat z sukcesem zrealizowała unikalny i kompleksowy projekt UEFA Euro 2016. Po raz pierwszy połączono emisję meczów na antenie otwartej Polsatu ze specjalnymi, całodobowymi kanałami płatnymi Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, w których pokazano wszystkie 51 meczów na żywo, bez reklam i w jakości HD. W ciągu 30 dni UEFA Euro 2016 pokazano ponad 200 godzin relacji na żywo.

 

Taka strategia pozwoliła osiągnąć grupie Polsat duży sukces sprzedażowy, operacyjny i finansowy. Dużym zainteresowaniem widzów cieszył się również ostatni turniej UEFA Euro 2017 reprezentacji do lat 21.

 

Telewizja Polsat

 

Polsat/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie