Merkel: jestem głęboko poruszona atakiem w Münster

Świat
Merkel: jestem głęboko poruszona atakiem w Münster
Wikimedia Commons/Sandro Halank/CC BY-SA 3.0

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przekazała w oświadczeniu, że jest głęboko wstrząśnięta atakiem w Münster, gdzie w sobotę furgonetka wjechała w tłum ludzi, zabijając cztery osoby i raniąc ok. 50. Zapewniła o swoim wsparciu dla poszkodowanych i ich bliskich.

Jak przekazała szefowa niemieckiego rządu, robione jest "wszystko co możliwe", by wyjaśnić fakty oraz wesprzeć poszkodowanych i ich bliskich.

 

W kontakcie z ministrem

 

Merkel zapewniła, że jest w stałym kontakcie z ministrem spraw wewnętrznych Niemiec Horstem Seehoferem, wicekanclerzem Olafem Scholzem oraz premierem Nadrenii Północnej-Westfalii Arminem Laschetem.

 

Kanclerz podziękowała również służbom zaangażowanym w akcję ratowniczą.

 

Morawiecki złożył kondolencje

 

"Składam najszczersze kondolencje na ręce Pani Kanclerz Angeli Merkel w związku z tragedią w Muenster. Nasze myśli pozostają z poszkodowanymi oraz z rodzinami ofiar" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 

 

Sześć w stanie ciężkim

 

Cztery osoby zginęły, a około 50 zostało rannych, gdy w sobotę po południu furgonetka wjechała w ludzi siedzących przed restauracją Kiepenkerl na starym mieście w Münster w zachodnich Niemczech. Sześć osób jest w stanie ciężkim; sprawca ataku zastrzelił się.

 

Według dziennika "Sueddeutsche Zeitung" kierowcą był chory psychicznie obywatel Niemiec. Jak podał "Bild", miał on 48 lat i wcześniej nie był karany.

 

PAP, polsatnews.pl

bas/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze