Miał namawiać nieletnie dziewczynki do rozbierania się przed kamerą. "Gural" usłyszał zarzuty

Polska
Miał namawiać nieletnie dziewczynki do rozbierania się przed kamerą. "Gural" usłyszał zarzuty
Facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Zarzuty nawoływania do nienawiści usłyszał w piątek Grzegorz G., kontrowersyjny youtuber o pseudonimie "Gural”. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Grzegorz G. został zatrzymany przez policję w czwartek w godzinach popołudniowych w Poznaniu. W piątek youtuber, który na swoim kanale namawiał m.in. nieletnie dziewczynki do rozbierania się przed kamerą internetową, został przesłuchany.

 

- Mężczyźnie przedstawiono zarzuty nawoływania do nienawiści. Zdecydowano także o objęciu go dozorem policyjnym, oraz poręczeniem majątkowym. Dodatkowo, na mężczyznę nałożono zakaz wystąpień publicznych w Internecie - powiedział Borowiak.

 

Grzegorzowi G. grozi do 2 lat pozbawiania wolności.

 

Jak dodał Borowiak, po uzupełnieniu materiału dowodowego m.in. o przesłuchanie poszkodowanych, zarzuty mają zostać uzupełnione. Wówczas "Gural" poza nawoływaniem do nienawiści może usłyszeć także zarzuty dotyczące gróźb karalnych, namawiania do popełnienie przestępstwa, czy namawiania nieletnich dziewczynek do rozbierania się przed kamerkami internetowymi.

 

Kontrowersyjny youtuber zatrzymany w piątek

 

O zatrzymaniu mężczyzny poinformował w piątek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

 

- Mężczyzna został zatrzymany w czwartek w godzinach popołudniowych w Poznaniu przez policjantów z komisariatu Poznań Północ. Dziś ma dojść do przesłuchania mężczyzny i przedstawienia mu zarzutów. Materiał dowodowy wskazuje na to, że popełnił on szereg różnych skrajnie kontrowersyjnych przestępstw i wykroczeń, które w naszej ocenie, w ocenie prokuratorów, zasługują na zarzuty i odpowiedzialność przed sądem - powiedział Borowiak.

 

 

"Molestował i lżył swoich widzów, wśród których były osoby niepełnoletnie"

 

Jak tłumaczył, mężczyzna usłyszy najprawdopodobniej od prokuratora zarzuty dotyczące gróźb karalnych, namawiania do nienawiści, namawiania do popełnienia przestępstwa i namawiania nieletnich dziewczynek do rozbierania się przed kamerkami internetowymi.

 

W ubiegłym tygodniu Radio Poznań wyemitowało cykl materiałów o wulgarnych transmisjach "Gurala", w których - jak podaje radio - "molestował i lżył swoich widzów, wśród których były osoby niepełnoletnie". Ostatecznie serwis YouTube zablokował kanał "Gurala", a youtuber winą za decyzję serwisu obarczał "zawistną konkurencję i media".

 

Przed zamknięciem kanału "Gural" miał około 250 tys. subskrybentów.

 

PAP

mr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze