Z okazji 18. urodzin kupiła szampana i los na loterię. Zrezygnowała z miliona na rzecz pensji

Świat
Z okazji 18. urodzin kupiła szampana i los na loterię. Zrezygnowała z miliona na rzecz pensji
United News International/YouTube.com

18-letnia Charlie Lagarde z Québec w Kanadzie na długo zapamięta swój krok w pełnoletniość. Żeby uczcić dzień urodzin kupiła sobie szampana i zdrapkę na loterię Loto-Québec. Wygrała milion, ale zdecydowała się na nagrodę w wysokości tysiąca dolarów kanadyjskich otrzymywanych co tydzień. Nie zamierza jednak utrzymywać się tylko z wygranej.

Zwycięski los w konkursie "Gagnant à vie" ("Zwycięzca na zawsze") kosztował Charlie cztery dolary. Kupiła go 14 marca w osiedlowym sklepie, a w domu dowiedziała się, że wygrała.

 

Po odbiór nagrody zgłosiła się do siedziby firmy Loto-Québec, gdzie otrzymała ogromny czek.

 

 

Za namową doradcy finansowego zrezygnowała jednak z odebrania wypłaty w całości i zdecydowała się na dodatkową pensję w wysokości tysiąca dolarów kanadyjskich (ponad 2 600 zł), które będzie dostawała co tydzień, przez całe życie. Za nagrodę wypłaconą w całości urząd pobrałby podatek. 

 

Zastrzyk gotówki

 

Mimo że według obecnego kursu walut co miesiąc na konto Charlie wpłynie równowartość ponad 10 tys. złotych, dziewczyna nie zamierza rezygnować z pracy.

 

Jak powiedziała, chce zainwestować wygraną w kształcenie i podróże. Zamierza studiować fotografię i marzy o pracy dla "National Geographic".

 

abcnews.go.com, polsatnews.pl

mta/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze