Apb Gądecki: żyjemy w antyrodzinnym, antychrześcijańskim klimacie

Polska
Apb Gądecki: żyjemy w antyrodzinnym, antychrześcijańskim klimacie
PAP/Leszek Szymański

Żyjemy obecnie w antyrodzinnym i antychrześcijańskim klimacie sekularyzmu; jeżeli mamy ocaleć to musimy przejść od prymatu ekonomii do prymatu osoby - mówił w poniedziałek przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podczas konferencji "Rodzina fundamentem niepodległości".

Konferencja, która odbywa się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, jest pierwszym z cyklu 10 ogólnopolskich debat naukowych w ramach projektu "Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości". Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest resort nauki wraz z Radą do spraw Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, a koordynatorem merytorycznym Akademia Ignatianum w Krakowie.

 

- Jesteśmy w nurcie głębokiego sekularyzmu. Praktycznie jesteśmy i w klimacie antychrześcijańskim i w klimacie antyrodzinnym. Jesteśmy w głębokim klimacie antychrześcijańskim i antyrodzinnym. Cały sekularyzm do tego doprowadził - mówił w czasie spotkania z dziennikarzami na UKSW abp Gądecki.

 

"Ostateczne zniszczenie państwa"

 

Cykl "Polonia Restituta" przewodniczący KEP określił jako "jedną z najbardziej znaczących inicjatyw" który "w pewnym sensie dotyka samych fundamentów istnienia lub nieistnienia naszej ojczyzny".

 

W ocenie hierarchy, przy złym prowadzeniu spraw, o których będzie mowa w czasie kolejnych konferencji (ich tematami będą m.in. praca, przedsiębiorczość, zagadnienia obywatelskości i patriotyzmu, wolności, suwerenności, praworządności, kultura, tożsamość czy sprawiedliwość społeczna) "można doprowadzić do ostatecznego zniszczenia naszego państwa". Jednocześnie - jak dodał - przy odpowiednim i przemyślanym ich prowadzeniu "można ocalić naszą ojczyzną i zapewnić jej przyszłość".

 

PAP

bas/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze