Dwie osoby zginęły w lawinach w Alpach. Jedna zaginiona

Świat
Dwie osoby zginęły w lawinach w Alpach. Jedna zaginiona
Pixabay/DenisLinine

Dwie osoby poniosły śmierć, a jedna jest wciąż zaginiona wskutek lawin, jakie zeszły w niedzielę we francuskich Alpach - poinformowały władze.

W miejscowości Vallorcines na północny wschód od Chamonix zginęły dwie jadące na nartach osoby, których wieku i płci na razie nie podano. Jedną z nich lawina zasypała pod szczytem Possetes (2201 m n.p.m.). Wydobytą spod śniegu ofiarę reanimowano, ale w szpitalu stwierdzono jej zgon.

 

W tej samej miejscowości w okolicy Rand lawina spadła na prowadzoną przez przewodnika grupę narciarzy belgijskich. Jeden z nich został wydobyty martwy, a inny doznał poważnych obrażeń kręgosłupa wskutek zrzucenia z bariery skalnej. Trzeci narciarz oraz przewodnik wyszli z wypadku bez szwanku.

 

W Samoens na północny zachód od Chamonix nad schroniskiem Bostan na wysokości około 1800 m n.pm. lawina zagarnęła poruszające się na rakietach śnieżnych szwajcarskie małżeństwo. Kobieta odniosła lekkie obrażenia i została przetransportowana do szpitala, natomiast bezowocne poszukiwania jej męża przerwano po kilku godzinach wskutek pogorszenia się pogody.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze