Kukiz przeprasza za wprowadzenie narodowców do Sejmu

Polska
Kukiz przeprasza za wprowadzenie narodowców do Sejmu
PAP/Jacek Turczyk
Paweł Kukiz podczas wieczoru wyborczego w 2015 r.

"Szczerze przepraszam za wprowadzenie »narodowców« do Sejmu. Na szczęście nie ma ich już w K'15. Hasło »zdejmij jarmułkę-podpisz ustawę« to retoryka przedwojennych bojówek skrajnej prawicy nie mająca niczego wspólnego z ideą Dmowskiego z czasów Konferencji Paryskiej. Żenada" - napisał na Facebooku lider Kukiz'15 Paweł Kukiz, odnosząc się do poniedziałkowej manifestacji środowisk narodowych.

"Na swoje usprawiedliwienie - przed wyborami wiele środowisk domagało się sojuszu wszystkich sił antysystemowych - JOWowców, Wolnościowców, Narodowców. Niestety, »narodowcy« w obecnym kształcie okazują się być niebezpieczniejszymi dla Polski niż System" – podkreślił Kukiz.

 


"Odwagi Polsko, prezydencie podpisz"

 

Manifestacja środowisk narodowych zorganizowana została przez Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny. Uczestnicy domagali się od prezydenta Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie podpisał nowelizację ustawy o IPN.


Obecny na demonstracji poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy) zwrócił się z apelem do prezydenta, aby "nie zwlekał dłużej z podpisaniem tej ustawy". - Niech rząd w końcu wstanie z kolan - dodał.


Demonstranci trzymali transparenty z hasłami m.in.: "Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę","#StopAntipolonism". Skandowano m.in. hasła: "Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska narodowa" i "Odwagi Polsko, prezydencie podpisz".

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze