Sąd ukarał 55-latka za internetowy komentarz pod adresem wiceministra Zielińskiego

Polska
Sąd ukarał 55-latka za internetowy komentarz pod adresem wiceministra Zielińskiego
PAP/Artur Reszko

Tysiąc złotych grzywny oraz ok. 3 tys. zł kosztów procesowych musi zapłacić Marek K. z Suwałk (Podlaskie), który publiczne nawoływał do popełnienia przestępstwa wobec wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego.

55-letni Marek K. w lipcu ubiegłego roku pod artykułem na stronie internetowej suwalskiego Radia 5 wpisał w komentarzu "spalić chałupę zielniakowi". Wpis widniał tam przez weekend, po czym redakcja go usunęła.

 

Sąd Rejonowy w Suwałkach skazał we wtorek mężczyznę na tysiąc zł grzywny. Marek K. będzie także musiał zapłacić koszty procesowe, które wyniosą ok. 3 tys. zł. Oskarżony przyznał się przed sądem do winy i dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez suwalską prokuraturę. Wyrok jest prawomocny.

 

Prokuratura pod koniec lipca ubiegłego roku postawiła autorowi wpisu zarzut publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa po tym, jak wiceminister Zieliński zawiadomił policję o komentarzu zawierającym groźby pod adresem jego i rodziny. Mężczyzna swoje postępowanie argumentował emocjami. W prokuraturze tłumaczył, że nie zamierzał spalić domu polityka i żałuje tego, co zrobił.

 

Mówił, że nie stać go, żeby zapłacić 4 tys. zł

 

Sprawa mogła się zakończyć już w listopadzie ubiegłego roku, ale wówczas oskarżony nie skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Argumentował, że nie stać go, aby zapłacić w sumie ok. 4 tysięcy zł.

 

Prokuratura nie zmieniła jednak stanowiska w sprawie kary dla 55-latka i oskarżony przystał na nią, bo - jak powiedział - chciał już zakończyć sprawę. Sąd poinformował Marka K., że jeżeli nie stać go na zapłacenie takiej kwoty, to będzie mógł zwrócić się do sądu o jej rozłożenie na raty.

 

PAP

prz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie