Napad na konwój z pieniędzmi w Płocku. Skradziono gotówkę

Polska

Zamaskowani sprawcy napadli w czwartek rano w Płocku (woj. mazowieckie) na konwój przewożący pieniądze. Sprawcy obezwładnili konwojentów i ukradli gotówkę. Policja poszukuje napastników. Apeluje o informacje do osób, które były świadkami zdarzenia.

Jak poinformował rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek, do napadu doszło w czwartek w Płocku na ul. Podlaskiej ok. godz. 7.30.

 

- Podczas przewożenia pieniędzy przez firmę konwojową samochodem marki Skoda Fabia, nieznani sprawcy poruszający się samochodem marki Lublin, który jak się okazało pochodził z kradzieży, spowodowali kolizję z samochodem konwojentów, po czym prawdopodobnie dwóch zamaskowanych sprawców obezwładniło konwojentów. Następnie ukradli przewożoną kasetkę z pieniędzmi - wyjaśnił Piasek.

 

Nie wiadomo, jaka kwota została skradziona

 

Dodał, że sprawcy napadu pozostawili samochód marki Lublin na miejscu zdarzenia i wsiedli do innego samochodu marki Opel koloru wiśniowego, a następnie odjechali w nieznanym kierunku.

 

- Na miejscu policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia - zaznaczył rzecznik płockiej policji. Zwrócił się z apelem do osób, które widziały zdarzenie, aby skontaktowały się z Komendą Miejską Policji w Płocku: tel. 24 266 15 61, 24 266 16 00, 24 266 16 01 lub pod nr tel. alarmowych 997 i 112. - Funkcjonariusze zapewniają anonimowość - dodał Piasek.

 

Policja nie informuje o skradzionej kwocie.

 

PAP

mr/nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie