Kamil Stoch zwyciężył w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Dawid Kubacki trzeci

PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

66. edycja narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie rozpoczęła się od zwycięstwa Kamila Stocha. Na najniższym stopniu podium znalazł się Dawid Kubacki.

Na piątej pozycji uplasował się Stefan Hula, Maciej Kot był 15., a Piotr Żyła 25.

Kubacki po raz pierwszy w karierze stanął na podium konkursu Pucharu Świata.

W klasyfikacji generalnej PŚ liderem jest nadal Niemiec Richard Freitag, a Stoch awansował na trzecie miejsce.

Gratulacje polskim skoczkom złożył na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Sytuacja po pierwszej serii

Po pierwszej serii Dawid Kubacki był trzeci, uzyskując 126,5 m, a Kamil Stoch czwarty - 126 m. Prowadził Austriak Stefan Kraft - 132 m.

Awans do serii finałowej wywalczyli wszyscy Polacy, którzy zakwalifikowali się do konkursu. Stefan Hula po lądowaniu na 123 m plasował się na siódmej pozycji, Piotr Żyła osiągnął 127,5 m i był dziewiąty, a 20. Maciej Kot - 120 m.

Drugie miejsce zajmował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Niemiec Richard Freitag - 128,5.

W finale wystąpił także wicelider PŚ Niemiec Andreas Wellinger, był 17. po lądowaniu na 115 m i trzeci w klasyfikacji pucharowej Norweg Daniel-Andre Tande zajmował 27. miejsce - 116,5 m.