Miesiąc aresztu dla sprawcy wypadku w Kobyłce. W moczu 22-latka wykryto ślady marihuany

Polska

Miesiąc aresztu tymczasowego dla 22 latka, który wjechał w grupę osób wracających z pasterki w Kobyłce - decyzję podjął Sąd Rejonowy w Wołominie. W wypadku zginęły trzy kobiety. W badaniach moczu 22-latka wykryto ślady marihuany.

Powołany zostanie zespół ekspertów, którzy stwierdzą, czy w momencie wypadku marihuana była w organizmie w takim stężeniu, że mogła mieć wpływ na zachowanie młodego kierowcy.

 

Po uzyskaniu opinii biegłych może zostać zmieniona kwalifikacja czynu 22-letniego kierowcy, mieszkańca Wołomina. Za spowodowanie tragicznego wypadku mężczyźnie groziło do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli okaże się, że do wypadku doszło pod wpływem środków odurzających wówczas sprawcy może grozić do 12 lat więzienia.

 

Badania i szczegółowa ekspertyza mogą potrwać nawet do czterech miesięcy.

 

Siła uderzenia odrzuciła ofiary daleko poza drogę

 

Do wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 1:30 przy ul. Nadarzyńskiej w Kobyłce (woj. mazowieckie) na przejściu dla pieszych samochód wjechał w ludzi wracających z pasterki. Na miejscu zginęły trzy kobiety.

 

22-letni Grzegorz W. wjechał na przejście dla pieszych z taką prędkością, że siła uderzenia odrzuciła ofiary daleko poza drogę. - Musieliśmy obejść wszystkie okoliczne zarośla, żeby znaleźć poszkodowanych. Ofiary znajdowały się w dość dużej odległości od siebie, zatem terem poszukiwań był dosyć rozległy - powiedział reporterce Polsat News Maciej Czerniejewski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobyłce, który jako jeden z pierwszych przyjechał na miejsce wypadku.

 

Kierowca nie przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu, skorzystał z prawa do odmowy wyjaśnień.

 

W czterech wypadkach zginęło 9 osób

 

Od początku świątecznego weekendu było już 330 wypadków. Tragiczny okazał się poniedziałek, w czterech wypadkach zginęło 9 osób. Do trzech z tych wypadków doszło na oznaczonych przejściach dla pieszych, a kierowcy mieli od 20 do 23 lat. Jeden z nich był nietrzeźwy. Od piątku policja zatrzymała blisko 700 pijanych kierowców.

 

polsatnews.pl

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze