Specjalnie ozdobiony kadłub i napis. Polska reprezentacja olimpijska będzie latać Dreamlinerem

Biznes

PLL LOT będą oficjalnym przewoźnikiem olimpijskiej reprezentacji przy okazji zbliżających się igrzysk w Pjongczangu. Oficjalnie umowę o współpracy z PKOl podpisano w czwartek na pokładzie Boeinga 787. Przewożący biało-czerwonych Dreamliner został specjalnie pomalowany

Kadłub samolotu ozdobiło logo Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Znalazł się także napis w języku angielskim "Proud to fly the Polish Olympic Team" (Dumny przewoźnik polskiej reprezentacji olimpijskiej).

 

Podpisana umowa dotyczy nie tylko rozpoczynających się 9 lutego zimowych igrzysk w Korei Południowej, ale także letnich Tokio 2020 i zimowych Pekin 2022.

 

Odnowienie współpracy

 

- To dla nas ogromna radość i honor. Tak się składa, że Seul, Tokio i Pekin to regularnie obsługiwane przez LOT kierunki długodystansowe. Ze sportowcami łączy nas zaangażowanie w dążeniu do celu oraz profesjonalizm. Jesteśmy w stanie zagwarantować im najbardziej komfortową i bezpieczną podróż - powiedział prezes LOT-u Rafał Milczarski.

 

 

LOT regularną współpracę z PKOl rozpoczął przy okazji letnich igrzysk w Monachium w 1972 roku.

 

- Odnowienie współpracy przyjmujemy z wielką satysfakcją. Mamy ogromne zaufanie do pilotów, którzy zasiadają za sterami maszyn LOT-u. Zwłaszcza, że nigdy nie brakowało i wciąż nie brak wśród nich znakomitych sportowców, w tym wielokrotnych medalistów najważniejszych imprez lotniczych - podkreślił prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, wymieniając m.in. Krzysztofa Lenartowicza i Joannę Biedermann.

 

W ramach zawartej współpracy LOT został także partnerem PKOl w organizacji innych wydarzeń, m.in. Pikniku Olimpijskiego w Warszawie.

 

PAP, fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze