Czabański o likwidacji abonamentu RTV. "Powinien być finansowany z budżetu państwa"

Polska
Czabański o likwidacji abonamentu RTV. "Powinien być finansowany z budżetu państwa"
Flickr/Iain Watson/CC BY 2.0/

- Jestem za tym, aby abonament był finansowany z budżetu państwa - powiedział Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych piątkowemu "Super Expressowi".

Obecnie każdy właściciel odbiornika telewizyjnego powinien płacić abonament 22,70 zł miesięcznie, a właściciel radia - 7 zł miesięcznie. W resorcie kultury trwają prace nad tym, aby abonament był płacony razem z PIT i CIT i wynosił ok. 8 zł miesięcznie - podaje gazeta.

 

- Trwają poszukiwania innego rozwiązania - powiedział dziennikowi Krzysztof Czabański. Według niego opłata abonamentowa powinna być zniesiona dla wszystkich, a pieniądze na finansowanie mediów publicznych powinny pochodzić z budżetu państwa.

 

- To byłby dobry i ciekawy pomysł, nad którym trzeba się mocno zastanowić. Byłby to projekt z korzyścią dla ludzi. Nie byłyby to opłaty indywidualne, nie absorbowałyby nikogo. Trzeba tylko przy tym zagwarantować konkretne sumy na media publiczne, zapisując w ustawie, jaka część budżetu idzie na media publiczne. Ja proponowałbym wtedy, aby zrobić zapis w tej kwestii od 2,5 mld zł do 3 mld zł rocznie - powiedział "Super Expressowi" Krzysztof Czabański.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze