Putin wydał dekret nakładający sankcje na Koreę Płn.

Świat
Putin wydał dekret nakładający sankcje na Koreę Płn.
PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ/SPUTNIK/KREMLIN POOL

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret nakładający sankcje na Koreę Północną. Ogłoszony w poniedziałek dokument jest zgodny z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ z 30 listopada 2016 r. przyjętą w związku z północnokoreańskim programem jądrowym.

Restrykcje dotyczą sektora handlowego, finansowego i transportowego. Sankcje nałożono na 11 obywateli Korei Płn. oraz 10 podmiotów, związanych z programem atomowym - podaje agencja TASS.

 

Dekret zawiera wykaz substancji, sprzętu i produktów, których dostawa z Rosji do Korei Płn. została zabroniona. Ograniczenia dotyczą też niektórych produktów luksusowych, m.in. dywanów i gobelinów, których wartość przekracza 500 dolarów.

 

Zgodnie z dekretem współpraca pomiędzy Rosją a Koreą Płn. w sferze badań i techniki jądrowej dopuszczalna jest jedynie w przypadku, gdy nie będzie ona sprzyjać rozwojowi atomowego i balistycznego programu KRLD.

 

Kreml poparł sankcje RB ONZ nałożone na Pjongjang, podkreślając jednocześnie, że ograniczenia nie mogą krzywdzić zwykłych ludzi.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze