Ciało noworodka znaleziono w rzece w Lubelskiem

Polska

Zwłoki noworodka znaleziono w rzece w Krzesimowie (Lubelskie). Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Świdniku. We wtorek przeprowadzona będzie sekcja zwłok. Postępowanie jest na wstępnym etapie; policja zaapelowała o informacje do wszystkich osób, które mogą coś wiedzieć na ten temat.

- Śledztwo wszczęte zostało w kierunku art. 149 kodeksu karnego - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Przepis ten mówi, że matka, która zabija dziecko w okresie porodu lub pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Zwłoki zauważył jeden z mieszkańców

 

Zwłoki dziecka w rzece w Krzesimowie zauważył w niedzielę wieczorem jeden z mieszkańców miejscowości i zawiadomił policję. Ciało noworodka zostało zabezpieczone; we wtorek planowana jest sekcja zwłok, która ma ustalić m.in., kiedy dziecko się urodziło i czy urodziło się żywe.

 

Rzeczniczka komendy wojewódzkiej policji w Lublinie Renata Laszczka-Rusek powiedziała, że postępowanie w tej sprawie jest na początkowym etapie i zaapelowała do osób, które mają jakieś informacje na ten temat, aby przekazały je policji. - Można to zrobić anonimowo - zapewniła.

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze