Protest lekarzy. "Gdyby była potrzeba, prezydent nie wyklucza włączenia się w mediacje"

Polska

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha oświadczył, że prezydent Andrzej Duda monitoruje sytuację związaną z protestem młodych lekarzy. Dodał, że Kancelaria Prezydenta nie wyklucza, że Andrzej Duda włączy się w mediacje.

Zapytany o to, czy para prezydencka powinna interweniować w sprawie protestujących lekarzy rezydentów, Paweł Mucha powiedział, że mediacje nie są wykluczone.

 

- Jeżeli chodzi o zaproszenie ze strony lekarzy rezydentów i strony rządowej, to nie wykluczamy, że jeżeli nie byłoby porozumienia i obie strony byłyby skłonne do mediacji, to będziemy się w to włączać - powiedział. Jednocześnie dodał, że jest "wiele forów, na których można by taki dialog prowadzić".

 

Dotychczasowe rozmowy głodujących lekarzy rezydentów ze stroną rządową nie przyniosły porozumienia. W czwartek przed północą lekarze wznowili protest po tym, jak nie doszło do spotkania z premier Beatą Szydło. W sobotę przedstawiciele protestujących rezydentów przekazali nowe propozycje rozwiązania sporu zastępcy szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

polsatnews.pl

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze