Czarnecki: myślę, że prezydent skorzysta z doświadczenia politycznego Jarosława Kaczyńskiego

Polska

Myślę, że prezydent Andrzej Duda skorzysta z wielkiego doświadczenia politycznego Jarosława Kaczyńskiego - mówi europoseł PiS Ryszard Czarnecki o spotkaniu prezesa PiS z prezydentem. Europoseł Karol Karski ocenił, że lepiej byłoby, gdyby prezydent podpisał poprzednie ustawy o SN i KRS.

W piątek prezydent Andrzej Duda spotka się w Belwederze z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ws. reformy wymiaru sprawiedliwości.

 

Czarnecki był pytany na konferencji prasowej czego spodziewa się po tym spotkaniu. - Myślę, że prezydent skorzysta z wielkiego doświadczenia politycznego prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który nie tylko jest "ojcem chrzestnym" prezydentury Andrzeja Dudy, ale również wcześniej dwóch innych prezydentów i pięciu premierów" - podkreślił.

 

- Myślę też, że obaj jako doktorzy prawa dojdą do konstruktywnych wniosków. Jesteśmy przekonani, że pan prezydent doskonale wie, tak jak my, że jedność buduje, a niezgoda rujnuje i wierzymy, że ta rozmowa będzie miała dobre owoce - zaznaczył europoseł PiS.

 

"Lepszą ustawę w swoim przekonaniu"

 

Według Karskiego mamy do czynienia z sytuacją, w której to prezydent podjął się zadania przygotowania nowych ustaw, przedstawił projekt i trwa obecnie dyskusja nad tymi projektami. - Wszyscy chcemy tego, aby został przyjęty projekt, który będzie mógł przejść przez parlament, zostać zaakceptowany przez prezydenta - zadeklarował.

 

- Oczywiście byłoby lepiej, gdyby ten projekt, który został przyjęty przez Sejm jeszcze przed wakacjami został podpisany przez pana prezydenta. Ale skoro pan prezydent zdecydował się przygotować lepszą ustawę w swoim przekonaniu, w związku z tym czekaliśmy. Widzimy ten dokument i teraz zaczyna się normalna dyskusja nad tym projektem, za chwilkę prace parlamentarne - dodał Karski.

 

PAP

 

 

kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze