Polska pokonała Armenię 6:1! [ZOBACZ BRAMKI]

PAP/Bartłomiej Zborowski

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała Armenię 6:1 w meczu eliminacji do piłkarskich MŚ 2018. Polacy mogą wywalczyć awans już dzisiaj, pod warunkiem, że Czarnogóra wieczorem podzieli się punktami z Danią.

Przeczytaj naszą relację oraz zobacz wszystkie bramki, które padły w meczu Armenia-Polska.

luq/

Koniec meczu! Polska pokonuje Armenię 6:1. Teraz czekamy na wynik rywalizacji Czarnogóry i Danii. Jeżeli w Podgoricy padnie wieczorem wynik remisowy, nasza reprezentacja awansuje na mistrzostwa świata w Rosji w 2018 roku.

Świetny rajd Błaszczykowskiego, błąd obrońcy gospodarzy i Wolski pokonuje Meliksetjana.

1:6! Trafienie Rafała Wolskiego.

Zmiana w naszej drużynie. Schodzi Michał Pazdan. Na boisku melduje się Thiago Cionek.

Żółta kartka dla Manoyana.

Potężne uderzenie z dystansu Zielińskiego. Dobra interwencja Meliksetjana. Rzut rożny bez większego zagrożenia.

Mocny strzał Mączyńskiego zza pola karnego. Piłka odbiła się od klatki piersiowej bramkarza gospodarzy. Armeńczycy zażegnali niebezpieczeństwo.

Rzut rożny dla gospodarzy. Piłka w rękach Szczęsnego.

Lewandowski na spalonym.

Polacy rozgrywają piłkę w środku pola.

Chwilę później zmiana w drużynie gospodarzy. Manoyan za Adamyana.

W 71. minucie Kamil Grosicki schodzi z boiska. Na murawie pojawia się Rafał Wolski.

Zobacz 50. bramkę Lewandowskiego w reprezentacji Polski.

Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. Manucharyan za Koryana.

Bramka Błaszczykowskiego na 4:1.

Napastnik reprezentacji Polski z kilku metrów trafia do pustej bramki. Precyzyjnym podaniem obsłużył "Lewego" Grosicki.

1:5! Trzeci gol Lewandowskiego!

Trener gospodarzy także postanowił coś zmienić w grze swoich podopiecznych. Schodzi Kadimyan, a na boisku pojawia się Malakyan.

Zmiana w ekipie Nawałki. Krzysztof Mączyński zmienił Karola Linettego.

Indywidualna akcja polskiego pomocnika. Błaszczykowski oddał mocny strzał z linii pola karnego. Bramkarz gospodarzy mógł zachować się zdecydowanie lepiej. To jednak nie nasze zmartwienie, gdyż znów mamy trzy bramki przewagi!

1:4! Błaszczykowski!!!

Stały fragment gry dla Armenii. Bez zagrożenia pod bramką Polaków.

Strzał z dystansu Hambardzumjana, ale bardzo niecelny. Szczęsny od bramki.

Rozpoczęła się druga połowa.

Tuż przed przerwą doszło do ostrego starcia Piszczka z Malakyanem. Zobacz wideo:

Koniec pierwszej połowy. Polska prowadzi z Armenią po 45 minutach 3:1.

Zobacz bramkę dla gospodarzy.

Stoper Armeńczyków wygrał pojedynek z Glikiem i zdobył bramkę po dośrodkowaniu Mchitarjana.

Gol dla gospodarzy! Hambardzumjan.

Rzut rożny dla Armeńczyków.

Rzut wolny dla gospodarzy. Mchitarjan prosto w mur.

Niecelny strzał Krychowiaka.

Indywidualna akcja Błaszczykowskiego. Broni Meliksetjan. Rzut rożny.

Bramka na 0:3.

Nasi rywale są póki co bezradni w tym meczu. Podopieczni Adama Nawałki kontrolują grę.

Zobacz pierwszą bramkę "Lewego".

Bomba Lewandowskiego przeszła przez mur piłkarzy ustawionych na linii bramkowej.

0:3!!! Drugi gol Lewandowskiego!

Rzut wolny pośredni dla Polaków kilka metrów od bramki Armeńczyków.

Tym razem bez większego zagrożenia pod bramką Armeńczyków. Podopieczni Nawałki nadal przy piłce.

Rzut rożny dla Polaków.

Piękny strzał z rzutu wolnego kapitana naszej reprezentacji!

0:2!!! Robert Lewandowski!

Linetty niecelnie do Bereszyńskiego. Strata Polaków.

Niecelne podanie Armeńczyków. Od bramki Szczęsny.

Zobacz bramkę Kamila Grosickiego.

Niecelny strzał głową Błaszczykowskiego.

Polacy cały czas przy piłce. Inicjatywa należy do podopiecznych Nawałki.

Polacy objęli prowadzenie już w drugiej minucie meczu! Bramkę strzelił Kamil Grosicki po podaniu Łukasza Piszczka.

Bramka! Grosicki!!!

Gramy! Rozpoczęli Polacy.

Skład Armenii:

Grigor Meliksetjan - Kamo Howhannisjan, Howhannes Hambardzumjan, Gor Malakjan, Taron Woskanjan, Artak Edigarjan - Gegham Kadimjan, Rusłan Korjan, Henrich Mchitarjan -Sargis Adamjan - Tigran Barsegjan

Znamy skład Polaków!

Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Bartosz Bereszyński - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się o godzinie 18:00 z Armenią w eliminacjach do piłkarskich mistrzostw świata 2018. Podopieczni Adama Nawałki po ośmiu kolejkach zajmują pierwsze miejsce w grupie E z dorobkiem 19 punktów. O trzy wyprzedzają Czarnogórę i Danię, które zagrają ze sobą w czwartkowy wieczór w Podgoricy. Polacy mogą wywalczyć awans na turniej w Rosji już dzisiaj, pod warunkiem, że wygrają z Armenią, a Czarnogóra podzieli się punktami z Danią.