Zmarł Tom Petty. Muzyk miał 66 lat

Kultura
Zmarł Tom Petty. Muzyk miał 66 lat
Tom Petty and the Heartbreakers/Facebook.com

Artysta southernrockowy, muzyk solowy i członek grupy Tom Petty and the Heartbreakers oraz Traveling Wilburys trafił do szpitala po rozległym zawale serca. Jego stan był krytyczny. Muzyk zmarł w poniedziałek w szpitalu UCLA w Santa Monica. Jego zespół we wrześniu ukończył trasę koncertową z okazji 40-lecia istnienia grupy.

Tom Petty urodził się 20 października 1950 roku. Od dzieciństwa interesował się muzyką. Nie ukończył szkoły średniej i w połowie lat 60. całkowicie poświęcił się karierze.

 

W zespole Tom Petty and the Heartbreakers był wokalistą i grał na gitarze. Grupa założona w 1975 roku zaczęła święcić triumfy pod koniec lat 70. i w latach 80. Przebojami stały się utwory "Jammin' Me", "Learning to fly" i "Into the great wide open". W teledysku do ostatniego z tych utworów wystąpił Johnny Depp.

 

 

 

W latach 80. zespół koncertował z Bobem Dylanem. Po nawiązaniu przyjaźni muzycy grali wspólnie w supergrupie Traveling Wilburys, w skład której wchodzili także Roy Orbison i Jeff Lynne oraz muzycy sesyjni.

 

Tom Petty wydał trzy albumy solowe. W 2007 roku reaktywował także swój zespół z czasów młodości Mudcrutch.

 

Ostatni koncert z grupą Tom Petty and the Heartbreakers zagrał w Los Angeles, 25 września.

 

 

polsatnews.pl

 

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze