"Mieli oczy szeroko otwarte". Polscy policjanci odwiedzili coffeeshop w Holandii

Świat
"Mieli oczy szeroko otwarte". Polscy policjanci  odwiedzili coffeeshop w Holandii
Facebook/Politie Zutphen

Grupa policjantów z Polski odwiedziła Zutphen w środkowej Holandii. Wspólnie z holenderskimi mundurowymi zwiedzili centrum miasta oraz ośrodek dla uchodźców. Przy okazji podglądania codziennej pracy miejscowych policjantów oraz sposobów walki z przestępczością narkotykową odwiedzili również coffeeshop.

Zdaniem holenderskiej policji, które zrelacjonowała na Facebooku wizytę, polskich mundurowych zdziwiła łatwość, z jaką holenderscy funkcjonariusze nawiązywali kontakt z mieszkańcami.


"To nie była jedyna sytuacja, w której mieli oczy szeroko otwarte ze zdumienia" - informują policjanci z Zutphen. Wyjaśnili, że ich polskich  kolegów zaskoczyła wizyta w coffeeshopie, których nie ma w Polsce, a w których można kupić marihuanę lub haszysz.


Handel miękkimi narkotykami jest w Holandii wprawdzie nielegalny, ale jednocześnie jest on "gedoogd", czyli tolerowany - nie jest karalny.

 


Lokalne media, które  informują o wizycie polskich funkcjonariuszy, nie ujawniają, czy polscy policjanci poprzestali na zwiedzeniu lokalu, czy też może dokonali jakichś małych zakupów.

 

lokaalgelderland.nl, polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie