Zakończyło się spotkanie prezydenta i prezesa PiS

Polska

W piątek po godz. 17:25 prezes PiS Jarosław Kaczyński opuścił Belweder, gdzie spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Spotkanie trwało ok. 1,5 godz. Pięć minut po nim pałac opuścił prezydent.

Pierwszy do Belwederu na spotkanie przybył prezydent Andrzej Duda (około godz. 16). Kilka minut później do pałacu przyjechał prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Prezes PiS przedstawił w piątek prezydentowi postulaty PiS dotyczące ustaw o sądownictwie. Andrzej Duda zadeklarował, że się nad nimi pochyli i będzie je analizował z prawnikami - powiedział w piątek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Dodał jednocześnie, że było to "dobre, merytoryczne" spotkanie i przebiegło "w dobrej atmosferze".

 

Słowa rzecznika prezydenta potwierdziła rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, która po zakończeniu spotkania stwierdziła na twitterze, że rozmowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą był "dobra i rzeczowa". "Droga do porozumienia jest otwarta" - dodała.  

   

 

 

To nie pierwsze tego typu spotkanie głowy państwa z prezesem PiS. Poprzednio panowie spotkali się na początku września.  

 

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że pierwsze spotkanie Dudy i Kaczyńskiego ws. reformy sądownictwa odbyło się na zaproszenie prezydenta. - Na tym spotkaniu ustalono, że panowie spotkają się jeszcze raz i do tego spotkania dzisiaj dojdzie - wskazała Mazurek.

 


24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy. Projekty mają być przedstawione 25 września.

 

PAP, polsatnews.pl

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze