Duda skierował depeszę kondolencyjną do prezydenta Meksyku

Polska
Duda skierował depeszę kondolencyjną do prezydenta Meksyku
PAP/Radek Pietruszka

Z wielkim ubolewaniem przyjąłem informację o kolejnym potężnym trzęsieniu ziemi, które dotknęło Meksyk i które pochłonęło setki ofiar, w tym wiele dzieci; łączymy się w smutku i modlitwie - napisał w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Meksyku Enrique Peny Nieto prezydent Andrzej Duda.

"Z wielkim ubolewaniem przyjąłem informację o kolejnym potężnym trzęsieniu ziemi, które dotknęło Meksykańskie Stany Zjednoczone, w tym m.in. stolicę kraju - Mexico City - i które pochłonęło setki ofiar, w tym wiele dzieci. W tym niezwykle trudnym czasie składam panu prezydentowi, w imieniu narodu polskiego oraz własnym, najszczersze wyrazy współczucia" - napisał w środę prezydent Duda.

 

"W tych bolesnych chwilach moi rodacy i ja łączymy się w smutku i modlitwie z rodzinami i bliskimi ofiar, a wszystkim poszkodowanym życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia" - podkreślił.

 

248 ofiar

 

Według najnowszych doniesień co najmniej 248 osób zginęło w wyniku wtorkowego trzęsienia ziemi w środkowym Meksyku, które według różnych źródeł miało magnitudę 7,1-7,4.

 

PAP

bas/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze