Tirem pod prąd po obwodnicy Gniezna. Trwają poszukiwania kierowcy - naraził życie innych użytkowników drogi

Polska
Tirem pod prąd po obwodnicy Gniezna. Trwają poszukiwania kierowcy - naraził życie innych użytkowników drogi
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne. Kierowca tira jechał pod prąd stwarzając zagrożenie śmiertelnym wypadkiem.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak rozpędzona ciężarówka jedzie pod prąd lewym pasem drogi ekspresowej S5, stwarzając śmiertelne zagrożenie dla innych kierowców. Film opublikował jeden ze świadków zdarzenia, który jechał zgodnie z przepisami. Policja prosi o pomoc w ustaleniu, kto kierował tirem.

Do tego wykroczenia doszło w piątek 8 września w godzinach popołudniowych na obwodnicy Gniezna (woj. wielkopolskie). Ciężarówka wjechała na nitkę obwodnicy prowadzącą w kierunku Bydgoszczy, ale skierowała się pod prąd - na Poznań.

 

Zaskoczeni kierowcy prawidłowo jadących samochodów natychmiast zawiadomili policję.

 

Kierowca uniknął policyjnej kontroli

 

- Skierowaliśmy na miejsce radiowóz, który czekał na ciężarówkę na S5 przy granicy naszego powiatu. Nie pojawiła się tam, co oznacza, że najprawdopodobniej kierowca wcześniej zjechał z trasy - powiedziała polsatnews.pl Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji z Gnieźnie.

 

 

Policja wie już o nagraniu umieszczonym w sieci. Funkcjonariusze liczą na to, że dzięki niemu uda się znaleźć kierowcę ciężarówki.

 

Proszą świadków o zgłaszanie się

 

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie prosi jednak o kontakt osoby, które mają wiedzę o tym wydarzeniu. Można zgłaszać się do Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gnieźnie, tel: 61 426-02-60.

 

polsatnews.pl

ml/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze