Macierewicz: "nie ma konfliktu z prezydentem". Ale gdy wręczał awanse wojskowym, nie było nikogo z kancelarii Dudy

Polska
Macierewicz: "nie ma  konfliktu z prezydentem". Ale gdy wręczał awanse wojskowym, nie było nikogo z kancelarii Dudy
Polsat News

- Nie ma ani konfliktu, ani tym bardziej sporu z prezydentem; moje wnioski generalskie dotyczyły działań bieżących i jestem przekonany, że one zostaną szybko zrealizowane - powiedział w poniedziałek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. W ubiegły wtorek BBN poinformowało, że decyzją prezydenta Andrzeja Dudy 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego nie zostaną wręczone nominacje generalskie.

Prezydent uzasadnił decyzję trwającymi pracami nad reformą systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi oraz brakiem uzgodnień w tej kwestii. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego zaznaczyło też, że prezydent oczekuje szybkiego zakończenia prac nad tym projektem.

 

Macierewicz podkreślił w poniedziałek w TVP Info, że jego obowiązkiem jest przedstawienie wniosków generalskich, "zwłaszcza tam, gdzie one nie są związane z ewentualną reformą", co - zdaniem ministra - "zostało rozstrzygnięte wraz z mianowaniem szefa sztabu i wyznaczeniem, na wniosek pani premier Szydło, pana gen. Surawskiego przyszłym ewentualnym wodzem naczelnym przez pana prezydenta".

 

- Podstawowe elementy struktury przyszłego dowodzenia zostały już więc rozstrzygnięte. Moje wnioski generalskie dotyczyły działań bieżących, np. właśnie tego wielonarodowego dowództwa dywizyjnego w Elblągu, czy rektorów dowódców wyższych szkół wojskowych. Tego typu są to propozycje i jestem przekonany, że one zostaną szybko zrealizowane, nie mam co do tego cienia wątpliwości - powiedział szef MON.

 

Macierewicz wręczył w poniedziałek ordery, odznaczenia i akty mianowań na wyższe stopnie wojskowe aż 308 oficerom. Jak podał portal onet.pl na uroczystości nie było nikogo z Kancelarii Prezydenta i BBN-u.

 

PAP, onet.pl

 

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze