Rozmowa telefoniczna Macrona z Trumpem. Prezydenci gotowi współpracować ws. Korei Północnej

Świat
Rozmowa telefoniczna Macrona z Trumpem. Prezydenci gotowi współpracować ws. Korei Północnej
Reuters

Prezydenci USA i Francji - Donald Trump i Emmanuel Macron - porozumieli się w sobotę podczas rozmowy telefonicznej w sprawie współpracy w związku z kryzysem na Półwyspie Koreańskim - poinformował Biały Dom.

Prezydenci "omawiali potrzebę przeciwdziałania coraz bardziej niebezpiecznej sytuacji związanej z destabilizującym i eskalacyjnym zachowaniem Korei Północnej" - głosi oświadczenie Białego Domu.

 

Poinformowano w nim też, że Trump potwierdził determinację Stanów Zjednoczonych do powstrzymania "północnokoreańskiego zagrożenia nuklearnego" i że Waszyngton ma przygotowane środki dyplomatyczne, ekonomiczne i militarne - informuje Reuters.

 

Macron apeluje o powrót do dialogu

 

Macron zaapelował w sobotę o "odpowiedzialność wszystkich i zapobieżenie eskalacji napięć" po trwającej od wielu dni wymianie gróźb między Waszyngtonem a Pjongjangiem. Wyraził zaniepokojenie rosnącym zagrożeniem rakietami balistycznymi i zagrożeniem nuklearnym ze strony Korei Północnej.

 

"Społeczność międzynarodowa powinna działać w sposób skoordynowany, zdecydowany i skuteczny", aby skłonić Pjongjang do "bezwarunkowego powrotu na drogę dialogu" - zaznaczył prezydent Francji.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze