Dwaj żołnierze wśród podejrzanych o kradzieże w galeriach handlowych

Polska
Dwaj żołnierze wśród podejrzanych o kradzieże w galeriach handlowych
Pixabay.com/Hans/Zdj. ilustracyjne

Pięć osób, w tym dwaj żołnierze zawodowi, są podejrzani o udział w grupie przestępczej, która dokonywała kradzieży w galeriach handlowych w całej Polsce - podała w środę Prokuratura Krajowa.

Kradziono głównie odzież, obuwie i urządzenia elektryczne. Inni członkowie grupy udzielali pomocy w zbywaniu i nabywaniu rzeczy pochodzących z kradzieży.

 

Ustalenia śledztwa wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie pozwoliły na ogłoszenie zarzutów pięciu osobom - trzem osobom cywilnym i dwóm żołnierzom zawodowym. Według prokuratury, działalność przestępcza stanowiła dla nich "stałe źródło dochodów".

 

Anna B. podejrzana jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej (za co grozi do 5 lat więzienia), kradzieże (kara do 5 lat) oraz umyślne paserstwa (kara do 5 lat). Anna M. podejrzana jest o udział w tej grupie i kradzieże; takie same zarzuty usłyszał również Bartłomiej S. Dwóm żołnierzom - st. szer. Grzegorzowi D. oraz mł. chor. Dominikowi L. ogłoszono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz umyślnych paserstw.

 

Śledztwo przekazane Żandarmerii Wojskowej


Wobec podejrzanych cywili prokurator zastosował dozór policji, a żołnierzy - dozór dowódcy ich jednostki wojskowej.

 

Ponadto wobec Artura wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów. Zarzutu mu jednak nie przedstawiono i nie przesłuchano, jako podejrzanego z uwagi na stan zdrowia - przebywa on w szpitalu.

 

Śledztwo zostało powierzone do dalszego prowadzenia Żandarmerii Wojskowej w Lublinie.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze