Koniec z kupowaniem biletów u kierowcy. Będzie więcej biletomatów

Polska
Koniec z kupowaniem biletów u kierowcy. Będzie więcej biletomatów
ztm.waw.pl

Od nowego roku pasażerowie komunikacji miejskiej w Warszawie nie kupią już biletu u kierowcy. Wszystko to za sprawą planów ZTM na zwiększenie liczby biletomatów. Od stycznia 2018 r. urządzenia te mają pojawić się w każdym pojeździe komunikacji miejskiej w stolicy.

- Obecnie mamy 1794 biletomaty. Oznacza to, że zdecydowana większość naszych pojazdów jest w nie wyposażona - powiedział Igor Krajnow z warszawskiego ZTM.

 

Zwiększenie liczby urządzeń sprawi tym samym, że kierowcy i motorniczy będą zwolnieni z obowiązku sprzedaży biletów w czasie jazdy. Krajnow podkreślił jednak, że w ostatnim czasie coraz mniej pasażerów decydowało się na zakup u kierowcy.

 

Możliwość kupowania przez telefon

 

Jak przekonuje Krajnow, pasażerowie na tym nie ucierpią. - Mamy kilka tysięcy punktów sprzedaży biletów w pojazdach i na przystankach. Poza tym, istnieje możliwość kupowania ich przez telefon czy doładowania biletów długookresowych przez internet - powiedział.

 

- Ponadto, w przypadku zgłoszonej awarii urządzenia, będzie istniała możliwość zakupu kartonikowego biletu u kierowcy lub motorniczego - dodał.

 

Biletomaty z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Aktualnie ponad jedna czwarta wszystkich sprzedanych biletów czasowych oraz ponad połowa biletów długookresowych jest kupowana właśnie w biletomatach.

 

polsatnews.pl

zdr/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze