Obława i strzały w Warszawie. Napad na właściciela kantoru

Polska
Obława i strzały w Warszawie. Napad na właściciela kantoru
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News

Mężczyźni w przebraniu robotników zaatakowali właściciela kantoru walut, który ulicą Wołoską w Warszawie szedł z utargiem do banku. Napastnicy użyli gazu. Dzielnicowi, którzy widzieli całe zdarzenie, podjęli interwencję oddając dwa strzały ostrzegawcze. Dwóch z czterech mężczyzn zatrzymano po pościgu. Wieczorem dzielnicowym postawy pogratulował szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Trwa obława na sprawców napadu na warszawskim Mokotowie. Czterech mężczyzn zrabowało plecak właścicielowi kantoru – mogło w nim być nawet kilkaset tysięcy złotych.

 

Padły dwa strzały ostrzegawcze

 

Rzecznik stołecznej policji asp. sztab. Mariusz Mrozek wyjaśnił, że do zdarzenia doszło przed godz. 18 przy ul. Wołoskiej na Mokotowie. - Na idącego tą ulicą mężczyznę z plecakiem napadło kilku - prawdopodobnie trzech sprawców. Wyrwali mu plecak i uciekli do samochodu, w którym czekała jeszcze jedna osoba i zaczęli uciekać - poinformował Mrozek.


Dwóch dzielnicowych oddało dwa strzały ostrzegawcze, napastnicy wsiedli do czekającego na nich samochodu. W pościg za bandytami ruszyli funkcjonariusze.

 

Rozbili swoje audi i zaczęli uciekać pieszo


Kilka kilometrów dalej, na ulicy Puławskiej, napastnicy uszkodzili kilka samochodów, a potem wpadli w poślizg, rozbili swoje audi i zaczęli uciekać pieszo.


Dwie osoby zatrzymano, dwie pozostałe wciąż są poszukiwane. Odzyskano także plecak z zawartością.

 

- Nikomu nic się nie stało, nie ma osób rannych, czy poszkodowanych - poinformował asp. sztab. Mariusz Mrozek.

 

Błaszczak: dzielnicowi bliżej nas!

 

Mrozek zaznaczył, że akcja powiodła się, ze względu na zdecydowaną i konkretną reakcję dzielnicowych. - Widzieli co się dzieje, nie bali się oddać strzałów ostrzegawczych i skutecznie przeprowadzili pościg - ocenił.

 

Wieczorem z gratulacjami pośpieszył na Twitterze szef resortu spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. "Gratuluję Dzielnicowym z warszawskiego Mokotowa profesjonalnej interwencji! Dzielnicowi bliżej nas!" - napisał minister MSWiA na swoim profilu. 

 

Fragment pościgu nagrał jeden z kierowców

 
PAP, poslatnews.pl

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze