Ukraina: prorosyjscy separatyści strzelali w pobliżu patrolu OBWE

Świat
Ukraina: prorosyjscy separatyści strzelali w pobliżu patrolu OBWE
Flickr.com/skhakirov/CC BY-SA 2.0

Prorosyjscy separatyści w Donbasie otworzyli ogień w pobliżu patrolu Specjalnej Misji Monitoringowej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie - doniosły w poniedziałek ukraińskie media z powołaniem na najnowszy raport OBWE ze wschodniej Ukrainy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Sachanka, 24 km na północny wschód od Mariupola. Tereny te są kontrolowane przez separatystów. Bojownicy strzelali w odległości 50 metrów od miejsca, w którym znajdowało się sześcioro obserwatorów OBWE: troje było w samochodzie, a troje na zewnątrz.

 

"O godzinie 13 (godz. 12 w Polsce) samochód (…) z trzema pasażerami, mężczyznami w ubraniach wojskowych, poruszał się na północ po ulicy Centralnej. Przejeżdżając obok niezamieszkanego budynku, w odległości około 50 metrów od misji patrolowej, samochód zwolnił, kierowca otworzył okno i trzej pasażerowie zaczęli wykrzykiwać obraźliwe słowa pod adresem misji" - głosi raport OBWE.

 

"Kierowca wziął następnie od jednego z pasażerów karabin AK-47 (…) i wystrzelił dwukrotnie w powietrze" - uściśliła organizacja.

 

OBWE poinformowała o incydencie ukraińsko-rosyjskie Centrum Kontroli i Koordynacji ds. Konfliktu w Donbasie.

 

Konflikt na wschodniej Ukrainie ciągnie się od wiosny 2014 roku. Zginęło w nim dotychczas około 10 tysięcy ludzi.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze