Sasin i Krajewski brani pod uwagę w wyborach w Warszawie

Polska
Sasin i Krajewski brani pod uwagę w wyborach w Warszawie
Polsat News

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że obecnie PiS rozważa dwóch kandydatów na prezydenta miasta. - Są brani pod uwagę dwaj posłowie - Jacek Sasin i Jarosław Krajewski, ale też myślimy o innych. Szukamy takich kandydatów, jakim był Andrzej Duda, którzy na początku nie mieli wielkich szans, ale jednak będą wygrywać i będą wygrywać również w innych dużych miastach - powiedział.

Karczewski, pytany w Telewizji Republika, jak ważne dla Prawa i Sprawiedliwość są wybory samorządowe w Warszawie podkreślił, że partia przykłada "dużą wagę" do wyborów w stolicy.

 

Podkreślił, że PiS już rozpoczął przygotowania do wyborów samorządowych, bo  "chce mieć dobrą kampanię i dobrych kandydatów". - Chcemy pokazać Polakom, w jaki sposób chcemy prowadzić samorządy - mówił.

 

"Ciekawa propozycja"


Karczewski pytany o ewentualne zmiany w funkcjonowaniu samorządów, w tym o ograniczenie wyborów samorządowych do jednej tury, odparł, że "jest to bardzo ciekawa propozycja".


- Tak jest przecież w wyborach nie proporcjonalnych, tylko większościowych do Senatu (..) W 90 proc. ten, który wygrywa i tak wygrywa, więc nie wiem, czy warto jest przeprowadzać wybory w drugiej turze. Jest to do zastanowienia, ale to jest moje osobiste zdanie. Nie analizowane i nie konsultowane partyjnie - podkreślił marszałek Senatu.

 

PAP

 

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze