Premier Kanady przekonuje, że CETA będzie służyć mieszkańcom UE i Kanady

Świat
Premier Kanady przekonuje, że CETA będzie służyć mieszkańcom UE i Kanady
PAP/EPA/PATRICK SEEGER

Cały świat korzysta na tym, że Unia Europejska jest silna - oświadczył premier Kanady Justin Trudeau, który w czwartek wygłosił przemówienie w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Przekonywał, że umowa handlowa CETA będzie służyć mieszkańcom UE i Kanady.

- Unia Europejska to naprawdę niezwykłe osiągnięcie, to wspaniały model pokojowego współistnienia" - powiedział Trudeau.

 

- Skuteczny głos UE na scenie międzynarodowej to nie tylko nasza preferencja, to konieczność - podkreślił.

 

- Odgrywacie bardzo istotną rolę w procesie stawiania czoła tym wyzwaniem, przed którymi stoi wspólnota międzynarodowa. Innymi słowy cały świat korzysta z tego, że Unia Europejska jest silna - oznajmił.

 

CETA może stać się wzorem dla innych porozumień

 

Trudeau przemawiał w PE dzień po poparciu przez eurodeputowanych ratyfikacji budzącej kontrowersje umowy handlowej CETA między UE a Kanadą. Przekonywał, że porozumienie CETA ma zapewnić, by wolny handel, oparty na uczciwych zasadach, służył ludziom.

 

- Musimy zapewnić, by CETA funkcjonowała dobrze. Wówczas będzie mogła stać się wzorem dla innych porozumień handlowych. W przeciwnym wypadku być może będzie jedną z ostatnich umów handlowych - mówił Trudeau.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze