"Wizerunkowy problem" - prezes PiS o Misiewiczu

Polska
"Wizerunkowy problem" - prezes PiS o Misiewiczu
Polsat News

- To jest wizerunkowy problem. Skoro wciąż staje się bohaterem mediów, to nie ma w tym nic dobrego i wierzę, że minister Macierewicz tę sprawę załatwi - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński o rzeczniku MON Bartłomieju Misiewiczu w wywiadzie dla "Do Rzeczy". Rano pojawiły się informacje o odwołaniu Misiewicza. Nie potwierdza tego resort obrony.

- Na to, by oficerowie meldowali się temu młodemu człowiekowi czy tytułowali go ministrem, nie może być zgody - skomentował Jarosław Kaczyński honory oddawane rzecznikowi MON Bartłomiejowi Misiewiczowi przez zawodowych wojskowych.

 

"Misiewicz to sympatyczny, uprzejmy młody człowiek"


Prezes PiS uznał, że wyjście "do knajpy i wypicie piwa", nie jest zbrodnią. - Media często robią z igły  widły - stwierdził Kaczyński dodając, że "oczywiście wiem, że są też rzeczy poważniejsze i niedobre".


Nie potępił jednak całkowicie Bartłomieja Misiewicza. - Misiewicz to skądinąd sympatyczny, uprzejmy młody człowiek, bardzo sprawny w tym, czym się zajmuje - przyznał.

 

Zmieszanie wokół rzecznika

 

Nazwiska rzecznika prasowego ministerstwa obrony narodowej w sobotę zniknęło z Biuletynu Informacji Publicznej MON z zakładki Gabinet Polityczny, nie ma go również w zakładce dla mediów na stronach ministerstwa. Bartłomiej Misiewicz pytany przez reportera Polsat News o zmiany odpowiedział, że "nie jest to pytanie do niego".


W poniedziałek rano pojawiły się w kilku źródłach informacje, że rzecznik MON został odwołany. Oddział Mediów Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej zdementowało  informację. Resort oficjalnie zaprzeczył też na Twitterze. 

"Nawet na urlopie mam medialną dezinformację" - napisał na Twitterze sam zainteresowany.

dorzeczy.pl, polsatnews.pl

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze