Śląsk: zderzenie autobusu z tirem. Są ranni

Polska
Bojszowy. Autobus zderzył się z ciężarówką. Są ranni
Galeria zdjęć (7)

W Bojszowach (woj. śląskie) niedaleko Tychów autobus miejski wiozący pasażerów zderzył się w piątek rano z ciągnikiem siodłowym z naczepą. Oba pojazdy wpadły do rowu. Rannych zostało osiem osób. Dwie z nich - według informacji policji - są w stanie ciężkim.

Do zderzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Gaikowej i Gościnnej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 931.

 

Wymuszenie pierwszeństwa

 

Prawdopodobnie kierowca autobusu miejskiego należącego do MZK Tychy linii 274 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej główną drogą ciężarówce.

 

Ciągnik siodłowy z naczepą nie zdążył wyhamować i uderzył w autobus.

 

"Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przed medycznej osobą poszkodowanym oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 8 osób, które zostały zabrane do szpitala" - poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Bojszowach.

 

Poszkodowanych opatrzyło i przewiozło do szpitala pięć zespołów ratownictwa medycznego.

 

Na miejscu wypadku na drodze wojewódzkiej został wprowadzony ruch wahadłowy.

 

Skosił drzewo, zerwał kable

 

Siła uderzenia była tak duża, że autobus wpadł na pobliską posesję. Pojazd uderzył w drzewo, które złamało się i przewróciło na linię średniego napięcia.

 

W akcji brało udział 9 zastępów straży pożarnej z Państwowej Straży Pożarnej w Tychach oraz z OSP Bojszowy, OSP Bojszowy Nowe (GBA), OSP Bieruń Stary. Na miejsce przyjechały także patrole policji z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.

 

Awarię energetyczną usunęło pogotowie energetyczne. Na miejsce przyjechali także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

 

 

Informację o wypadku podało radio RMF FM.

polsatnews.pl, rmf.fm

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze