Senat z budżetem poczeka na rozpoczęcie obrad Sejmu

Polska

Posiedzenie Senatu nie zacznie się od rozpatrzenia ustawy budżetowej na 2017 r., Senat z tym punktem poczeka do rozpoczęcia obrad Sejmu o godz. 12 - poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

- Rozpoczniemy od pozostałych punktów (...) rozpoczynamy od punktów niebudżetowych, budżet pozostawimy po godzinie 12 - powiedział Karczewski na briefingu przed posiedzeniem.

 

Dopytywany, w jakiej sytuacji możliwie byłoby przyjęcie przez Senat poprawek opozycji do budżetu, Karczewski odpowiedział: "zobaczymy, co będzie o godz. 12. w Sejmie, jeśli nie będzie woli ze strony partii opozycyjnych nie będziemy postępować wbrew ich woli".

 

- Czy będą poprawki budżetowe, czy ich nie będzie, tego jeszcze nie wiem, zobaczymy, być może jeszcze partie opozycyjne zreflektują się i być może w ostatniej chwili podejmą decyzję powrotu do propozycji (szefa Nowoczesnej) Ryszarda Petru wprowadzenie poprawek przez Senat. My jesteśmy do tego przygotowani, jesteśmy na to gotowi, jesteśmy na to gotowi i będziemy czekali jeszcze z propozycją partii opozycyjnych na wniesienie poprawek do Senatu - powiedział marszałek Senatu.

 

- Jeśli będą partie opozycyjne chciały, aby te poprawki wprowadzić, to my jesteśmy gotowi jeszcze je wprowadzić - powiedział Karczewski. Podkreślił, że część poprawek proponowanych przez opozycję jest "absolutnie nie do przyjęcia", ale część poprawek jest "bardzo pozytywna" - są to poprawki prospołeczne. - Jesteśmy gotowi je przyjąć - powiedział Karczewski.

 

 - powiedział marszałek Sentu.

 

Podkreślił, że część poprawek proponowanych przez opozycję jest nie do przyjęcia, ale część poprawek jest "bardzo pozytywna".

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze