Polsat bezkonkurencyjny w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia

Kultura
Polsat bezkonkurencyjny w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia
Polsat/WBF

Wigilia Bożego Narodzenia zdecydowanie należała do Telewizji Polsat. Tego dnia stację wybierał średnio niemal co piąty widz. W grupie komercyjnej Polsat zgromadził udziały w rynku na poziomie 18,4 proc. i zdeklasował konkurencję. Liderami wigilijnej ramówki było "Wielkie Kolędowanie z Polsatem - Warszawa 2016" oraz "Kevin sam w domu".

Niemal 3 mln widzów zasiadły do wigilijnej kolacji przy emitowanych przez Telewizję Polsat dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu plejady polskich artystów. "Wielkie Kolędowanie z Polsatem - Warszawa 2016" - koncert z katedry pod wezwaniem świętych Michała Archanioła i Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze zapewnił stacji rekordowe wyniki w trakcie emisji programu i udziały na poziomie 29 proc. wśród wszystkich oglądających oraz 28,4 proc. w grupie komercyjnej.


Nie ma Gwiazdki bez "Kevina"


"Kevin sam w domu" to pozycja, bez której połowa dzieci nie wyobraża sobie Gwiazdki. Przygody niesfornego chłopca były najlepiej oglądanym filmem w czasie Świąt Bożego Narodzenia i przyciągnęły w wigilijny wieczór przed telewizory ponad 4,3 mln widzów. W czasie jego emisji Polsat był najchętniej oglądaną stacją w obu grupach i zanotował świetne udziały: niemal 36 proc. w grupie 16-49 i 31 proc. w grupie 4+, zaś wśród dzieci w wieku 4-12 lat aż 45 proc.!


W trakcie trzech świątecznych dni stacja zdeklasowała konkurencję i zanotowała średnio 13,8 proc. udziału w grupie komercyjnej i 11,7 proc.  w grupie 4+, co oznacza, że widzowie najchętniej spędzali Wigilię oraz Święta Bożego Narodzenia właśnie z Telewizją Polsat!

 

Plejada gwiazd i strażacka orkiestra dęta


Neogotycka katedra pod wezwaniem świętych Michała Archanioła i Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze była miejscem tegorocznego "Wielkiego Kolędowania z Polsatem - Warszawa 2016", które pokazaliśmy w Wigilię Bożego Narodzenia.


Ten wyjątkowy wieczór otworzyła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej SONAR z Nadarzyna. Najpiękniejsze polskie pieśni bożonarodzeniowe wykonała plejada wspaniałych artystów: Ewa Farna, Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Natalia Szroeder, Urszula, Margaret, Enej, Piotr Kupicha, Kasia Stankiewicz, Grzegorz Hyży, Joszko Broda, Kasia Kołeczek i Piotr Cyrwus. Artystom towarzyszyła orkiestra Tomka Szymusia oraz zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.


Polsat

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze