Drogi wyjścia z obecnego kryzysu. Ryszard Petru w programie "Gość Wydarzeń"

Polska
Drogi wyjścia z obecnego kryzysu. Ryszard Petru w programie "Gość Wydarzeń"
Polsat News

Nowoczesna złożyła do prokuratury wniosek przeciw marszałkowi Sejmu dotyczący piątkowych głosowań. O tym jak wyjść z obecnego kryzysu politycznego w programie "Gość Wydarzeń" o 19:15 Jarosław Gugała porozmawia z liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru.

We wniosku do prokuratury Nowoczesna wskazała na możliwość popełnienia przestępstwa przez marszałka, określonego w art. 231 par. 1 Kodeksu Karnego polegającego na niedopełnieniu obowiązków wynikających z ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz Regulaminu Sejmu.
 
"W szczególności na zorganizowaniu i prowadzeniu 33 posiedzenia Sejmu w sposób uniemożlwiający posłom wykonywanie swoich praw i obowiązków w postaci dopuszczenia do czynnego udziału w posiedzeniu Sejmu, zadawania pytań, udziału w głosowaniu oraz składania wniosków formalnych, do czego zobowiązany jest Marszałek Sejmu" - podkreślono we wniosku.

 

Natomiast po spotkaniu marszałka Senatu z przedstawicielami mediów Stanisław Karczewski zapowiedział,  że do 6 stycznia będą przedstawione nowe propozycje dotyczące pracy dziennikarzy w parlamencie. 

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Jarosław Gugała przedstawi je w programie.

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze