Zarzut za spoliczkowanie prezydenta Wadowic

Polska
Zarzut za spoliczkowanie prezydenta Wadowic
Facebook.com/Burmistrz Klinowski

Zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych usłyszała Elżbieta Ł., która spoliczkowała burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego - podał w środę wadowicki prokurator rejonowy Sebastian Kiciński.

Kobieta od dłuższego czasu ostro kontestuje publicznie działania burmistrza. Za uderzenie burmistrza grozi jej nawet do 3 lat więzienia.


Prokurator Kiciński powiedział, że podejrzana częściowo przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. - Opisała motywacje, ale o szczegółach nie mogę mówić - dodał.

 


Chciała nagrać burmistrza


Do rękoczynów doszło w poniedziałek w magistracie wadowickim. Jak relacjonowały lokalne media, kobieta próbowała nagrać telefonem komórkowym burmistrza, który nie wyraził na to zgody. Doszło do szamotaniny, podczas której samorządowiec został kilkakrotnie uderzony w twarz. Podejrzana twierdziła, że to burmistrz pierwszy naruszył jej nietykalność, wyrywając jej telefon.


Do magistratu wezwano policję. Kobieta nie chciała opuścić urzędu. Funkcjonariusze zakuli ją w kajdanki i wyprowadzili. Kilka godzin spędziła na policji.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze